Jakie są główne symptomy ciąży?

Pierwsze objawy ciąży
Pierwsze objawy ciąży, jakie może dostrzec kobieta są bardzo zróżnicowane i u każdej kobiety mogą one mieć miejsce w innej chwili, z innym natężeniem jak też częstotliwością. Dodatkowo wystąpienie objawów wskazujących na ciążę może wynikać z przeróżnego rodzaju przyczyn, całkiem niepowiązanych z zajściem w ciążę, o czym musimy pamiętać. Niemniej jednak trzeba bardziej dokładnie poznać parę głównych symptomów ciąży, aby móc poznać ewentualne zajście w nią.
Na pewno głównym symptomem ciąży jest brak miesiączki. Jeżeli kobieta miesiączkuje regularnie to wystąpienie większych opóźnień jest w stanie wskazywać na to, że jest się w ciąży. Rzecz jasna brak miesiączki nie musi być związany wyłącznie z zajściem w ciążę. Czynniki, które są w stanie wywołać jej opóźnianie są niezwykle zróżnicowane, można wyszczególnić w tym miejscu choćby stres, zmianę trybu życia albo złe żywienie. Jeżeli jednakże okres spóźnia się wyraźnie, w takim przypadku wskazane jest skorzystać z testu ciążowego.
Pośród przeróżnych objawów wskazujących na zajście w ciążę, pierwsze objawy ciąży doskonale znane wielu osobom to także nudności oraz wymioty, za których występowanie odpowiedzialny jest nagły przyrost hormonów ciążowych. Zazwyczaj początkowe nudności następują około czwartego tygodnia ciąży, w takim razie jeżeli nudności jak też wymioty dokuczają nam niedługo po stosunku, po którym przeczuwamy, iż mogło dojść do zapłodnienia, w takiej sytuacji nie musimy traktować ich jako pewnego przejawu zajścia w ciążę.
Objawy ciąży są też w bezpośredni sposób powiązane z nastrojem. Wyczerpanie, ospałość bądź zmiany humoru bardzo często następują u kobiet, które zaszły w ciążę. Przeważnie zwraca się uwagę na zmiany samopoczucia, które spowodowane są bardzo dużymi zmianami hormonalnymi, przez które kobieta potrafi wpadać w skrajne nastroje – od śmiechu do płaczu. Nie należy jednakże zapominać, iż tego typu objawy mogą wynikać z innych różnego typu czynników, na przykład intensywnego trybu życia, zbliżającą się miesiączką czy też problemami w życiu prywatnym.
Wymieniając rozmaite objawy ciąży powinniśmy poza tym napomknąć o większej wrażliwości piersi, zgadze oraz znacznie częstszym oddawaniu moczu. Piersi stają się większe i nawet delikatny dotyk jest w stanie sprawiać ból. Natomiast bardzo częste oddawanie moczu bierze się z powiększającej się macicy, która naciska na pęcherz moczowy. Jeżeli chodzi zaś o dokuczliwe zgagi, to niewątpliwie trzeba zwrócić na nie uwagę, szczególnie jeżeli wcześniej tego typu dolegliwość nam nie dokuczała.